Na grzyby

Położenie gospodarstwa pośród lasów mieszanych stwarza idealne warunki dla grzybiarzy. Wystarczy wyjść z domku i już na polanie przy domkach można znaleźć grzybki na śniadanie.

Dla bardziej wytrwałych duży las dostarcza ogrom rożnego gatunku grzybów, przeważają borowiki, podgrzybki i stojaki, często trafiają się również kozaki i opieńki.

Dla nieco leniwych grzybiarzy gospodarz organizuje wycieczki „specjalnym transportem” w swoje „pewne” miejsca. Specjalny transport oparty jest na ciągniku (kosiarce) oraz przyczepce z ekologiczną wykładzina i tapicerką wykonaną z siana.

Przy „zawrotnej” prędkości jaką osiąga ten zestaw można w trakcie jazdy wysiąść, nazbierać sporo grzybów a następnie spokojnie wsiąść. Dużą atrakcją takiej wyprawy, oprócz zbierania grzybów jest możliwość z bliska poobcowania z piękna przyrodą oraz rozkoszowanie się zapachami lasu. Po udanej wycieczce zmęczeni ale zadowoleni grzybiarze mogą odpocząć przy domku obierając zebrane grzyby i posilić się co nieco.

Obfitość grzybów w tych lasach spowodowana jest małą presją grzybiarzy, dlatego przy sprzyjających warunkach zebranie kosza grzybów to kwestia kilkudziesięciu minut nawet dla laika.
A grzyby tutaj są naprawdę dorodne.